Znika ATM Rozrywka pojawi się nowy kanał Silver TV

W nocy z 24 na 25 lutego zniknął z anteny kanał ATM Rozrywka. Ostatnim programem, który mogli obejrzeć widzowie był lubiany przez wielu brytyjski serial "Doktor Martin".

Kanał ATM Rozrywka był przez 10 lat nadawany w ramach cyfrowej telewizji naziemnej, dzięki czemu dostępny był prawie dla 99 procent Polaków. Zniknięcie kanału z pierwszego multipleksu (MUX-1) było efektem nie przedłużenia koncesji przez KRRiT. Według KRRiT nadawca nie wystąpił w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie koncesji naziemnej. Spółka ATM Grupa twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w MUX-1 zajmowane dotychczas przez ATM Rozrywka TV.

ATM Rozrywka logo

Dotychczasowy nadawca przystąpił do konkursu wraz innymi kanałami, w tym: Telewizja Polsat (Polsat Edu), Wirtualna Polska (H! TV), Red Carpet Media Group (Red Carpet TV), Green Content (Dmax), Gaming Tech Esports Media (CD Action TV) oraz Michał Winnicki (Silver TV, TVC Nostalgia lub Tele Rozrywka).

Spośród nadawców, którzy byli zainteresowani nadawaniem nowego kanału na MUX-1, wybrano zgłoszenie biznesmena ze Szczecina, Michała Winnickiego. Nowym kanałem na MUX-1 będzie Silver TV z ofertą programową skierowaną do osób 50+.

Michał Winnicki Entertainment jest już nadawcą wielu kanałów dostępnych w cyfrowej telewizji naziemnej lokalnie oraz w całym kraju. Jest między innymi właścicielem kanału z muzyką disco–polo – Power TV. W połowie 2020 roku Winnicki wykupił kanał NTL nadający w województwie łodzkim i śląskim. Niedługo potem kanał zmienił nazwę na TVC. Ponadto Michał Winnicki Entertainment odpowiada za nadawanie kanałów Biznes 24, Nuta.TV, Adventure HD, Top Kids, Home TV, Gold TV, Super TV, Top Kids JR, Filmax oraz Ultra TV 4K.

Według regulatora rynku ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w MUX 1 zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka TV, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu.

Dodatkowe informacje