W poniedziałek, 23 maja 2022 - przejście na DVB-T2 w województwach: małopolskim, łódzkim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim

23 maja odbiorcy cyfrowej telewizji naziemnej w województwach: małopolskim, łódzkim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim mogą stracić dostęp do głównych kanałów komercyjnych. Oznacza to, że już w najbliższy poniedziałek mieszkańcy takich miast jak Kraków, Nowy Sącz, Zakopane, Łódź, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Przemyśl, Tarnobrzeg, Katowice, Gliwice, Częstochowa, Sosnowiec, Zabrze, Bielsko-Biała, Kielce mogą utracić dostęp do kanałów takich jak m.in.: TVN, TVN7, Polsat, TV Puls, TV 4, TV 6, TV Trwam, Fokus TV, Stopklatka TV, Polo TV.

Według harmonogramu przejścia ze standardu DVB-T na DVB-T2 zmiana nastąpi na wszystkich multipleksach z wyjątkiem MUX-3 (gdzie nadawane są kanały TVP - TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info HD, TVP Historia, TVP Sport HD), MUX-8 (TVP Kultura HD, TVP Kobieta, Nowa TV, WP, Zoom TV, Metro) oraz multipleksów lokalnych. 

Aby przygotować się na zmianę i nie utracić dostępu do reszty kanałów telewizji naziemnej, należy sprawdzić czy posiadany przez nas sprzęt obsługuje standard DVB-T2. Jeśli nie, należy zaopatrzyć się w odpowiedni dekoder (nie ma potrzeby wymiany telewizora), który umożliwi nam oglądanie telewizji w nowym standardzie.

Jeżeli posiadacie Państwo sprzęt dostosowany do odbioru DVB-T2, lecz i tak utraciliście dostęp do części kanałów, to zalecamy ponowne przeskanowanie listy kanałów.

Ostatni etap procesu przejścia na DVB-T2 w tym roku nastąpi 27 czerwca 2022 r. i obejmie województwa lubelskie, podlaskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie

Dodatkowe informacje