Kanał dla dzieci TVP ABC już 15 lutego w DVB-T

Kanał dla dzieci w DVB-T to często temat pytań, które otrzymujemy od naszych klientów. Jak do tej pory najmłodsi odbiorcy byli pominięci przez nadawców cyfrowej telewizji naziemnej. Ma się to jednak zmienić już za 2 tygodnie, kiedy to na antenie pojawi się kanał TVP ABC.Nowy kanał dla dzieci to przede wszystkim powtórki bajek z polskich wytwórni filmów animowanych, programy edukacyjne, filmy oraz Teatr Telewizji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli zobaczyć filmy rysunkowe dzieciństwa swoich rodziców takie jak: "Bolek i Lolek", "Miś Uszatek", "Przygody Koziołka Matołka", "Pszczółka Maja", "Smurfy".

 

Oprócz tego dzieciom zaserwowane zostaną programy takie jak "Domisie", "Lippy i Messy", popularno-naukowy "Dlaczego? Po co? Jak?", program propagujący czytanie "Moliki książkowe", "Budzik", "Jedynkowe Przedszkole" oraz "Sześciolatki - pierwsza klasa". Drugim życiem zacznie także żyć odkopany z archiwów TVP legendarny "Tik-Tak".

Czy najmłodsi krytycy telewizyjni przyjmą taką ofertę z entuzjazmem, czy raczej kanał będzie stanowił okazję do sentymentalnej podróży w czasie dla ich rodziców, to się okaże. Na razie nie ma dla siebie żadnych konkurentów wśród innych kanałów DVB-T.

Tego samego dnia (15 lutego) na antenie pojawi się również TV Trwam.
Dodatkowe informacje