Już za tydzień start TV Trwam w DVB-T

Już za tydzień - 15 lutego - swoją premierę w telewizji cyfrowej naziemnej będzie miała TV Trwam. Do tej pory TV Trwam był dostępny tylko w sieciach kablowych oraz w darmowym dostępie z satelity Astra. Dzięki wejściu w DVB-T stacja Ojca Rydzyka będzie dostępna dla znacznie większej grupy Polaków.


Stacja rozpocznie nadawanie na pierwszym multiplexie po tym jak TVP zwolni miejsce dla nowych kanałów. Jak zapowiada szef Radia Maryja emisja zostanie rozpoczęta od transmisji Mszy św. przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze.TV Trwam nie planuje poważnych zmian w ramówce. Zapowiada planowaną modernizację scenografii oraz reklamy, które pomogą pozyskać środki konieczne na opłacenie miesięcznych kosztów nadawania (szacowanych przez szefa stacji na 2,5 mln). Reklamy nadawane w TV Trwam mają być zgodne z etyką katolicką i nie będą nadawane w czasie trwania programów, ale przed i po.
Aby poprawnie odbierać nowy kanał w DVB-T, 15 lutego należy uruchomić automatyczne wyszukiwanie kanałów w swoim dekoderze lub telewizorze. Pomocny może okazać się tu nasz poradnik  lub wyszukać kanały DVB-T ręcznie.

 

 

Dodatkowe informacje