28 kwietnia rusza Fokus TV w telewizji naziemnej DVB-T

Już w poniedziałek 28 kwietnia 2014r. w ofercie cyfrowej telewizji naziemnej zadebiutuje pierwszy popularno-naukowy kanał Fokus TV. Kanał zastąpi na pierwszym multipleksie nadawany do tej pory w rozdzielczości SD TVP1.

 

Fokus TVNa ofertę Fokus TV składać się będą filmy i programy o charakterze edukacyjnym, które będą podawały informacje i wiedzę w przystępnej dla widza formie.

W ramówce kanału pojawią się produkcje własne takie jak:

"Tajemnice historii"  - autorski program Radka Kotarskiego o znanych i mniej znanych faktach z dawnej i nowszej historii Polski, którym często towarzyszą pewne niejasności i aura tajemniczości. 

"Para daje radę"  - program poprowadzi para życiowa oraz telewizyjna - Monika Tarka i Robert Kilen, znani z porannego programu w Radiu WAWA. Będzie to magazyn o charakterze poradniko-rozrywkowym poruszający tematy bliskie każdemu (np. zdrowie, uroda, dom, relacje rodzinne, podróże, finanse, etc. )

"Lista Fokusa"  - program "rankingowy" przedstawiający zestawienia na różnorodne tematy, opatrzone komentarzem zarówno ekspertów, jak i laików.

"Wehikuł czasu" - Michał Sobkowski zaprezentuje w formie kalendarium wydarzenia historyczne i naukowe związane z dniem, w którym emitowany jest program. Będzie to pozycja o charakterze edukacyjno-rozrywkowym.

"Horoskop" - horoskop na każdy dzień tygodnia przedstawią Anna Kandeger i Tomasz Bednarek.

"A to ciekawe!"  - krótkie informacje i ciekawostki ze świata prezentowane w lekki i przystępny sposób.

 

Oprócz produkcji własnych w ramówce Fokus TV pojawią się również inne programy kupione od polskich i zagranicznych producentów takich jak National Geographic, BBC, Endemola, które nadawane będą według bloków tematycznych. I tak poniedziałki poświęcone będą dokumentom historycznym oraz produkcjom fabularyzowanym. We wtorki prezentowane będą programy dokumentalne przedstawiające zdarzenia, które w znaczny sposób wpłynęły na świat, przyrodę lub historię. W środę obejrzymy dokumenty społeczne. Czwartki poświęcone będą pasmu "Mój adres: Ziemia" gdzie prezentowane będą produkcje pokazujące konsekwencje ludzkiej działalności dla środowiska. Pasmo "Mocne piątki" wypełnione będzie filmami nakręconymi z narażeniem życia.

 

W weekendowej ofercie Fokus TV znajdą się filmy biograficzne oraz dokumentalne.Dla najmłodszych widzów kanał przygotował kultowy czeski serial "Sąsiedzi", audycje edukacyjne „Po przygody w świat przyrody” czy „Jak to się robi?” oraz zagraniczną serię dla młodszych dzieci w języku angielskim.

 

Nowy kanał poza cyfrową telewizją naziemną ma być dostępny w Cyfrowym Polsacie i nc+ oraz w sieciach kablowych.

 

Dodatkowe informacje