Jaki kanał Polacy najchętniej oglądaliby w DVB-T? - Discovery Channel.

Około 30% Polaków nie korzysta z usług płatnych operatorów i ogląda wyłącznie niekodowane cyfrowe kanały naziemne. Według badań przeprowadzonych przez Agencję Mediową MEC, 73% Polaków uważa, że oferta DVB-T jest obecnie o wiele lepsza niż rok temu. Czy to oznacza, że coraz więcej osób zdecyduje się na rezygnację z płatnych umówi i zadowoli się kanałami niekodowanymi DVB-T?


 

Image courtesy of Ambro / FreeDigitalPhotos.netZmiany w DVB-T najbardziej doceniają mężczyźni, widzowie powyżej 35. roku życia oraz mieszkańcy wsi i miast do 100 tys. mieszkańców.

Największą rozpoznawalnością cieszą się kanały takie jak: TVP 1, TVP 2, Polsat oraz TVN. Są to jednocześnie stacje uznawane przez respondentów za najciekawsze. Rozpoznawalność pozostałych kanałów powiązana jest z czasem ich pojawienia się na antenie.

Za najmniej ciekawe uznano kanały Polo TV oraz TV Trwam.

Gdy zapytani o programy, których brakuje w ofercie DVB-T, respondenci wskazali na filmy, seriale i dokumenty. Ankietowani mężczyźni życzyliby sobie w cyfrowej telewizji więcej sportu i polskich seriali, kobiety - seriali zagranicznych, a młodzi widzowie (15-24 lat) - filmów i reality show.

Gdyby Polacy mogli sami skomponować skład multiplexu marzeń to znalazłby się w nim Discovery Channel, który został wybrany zarówno przez mężczyzn (55%) jak i kobiety (49%). Kolejnymi kanałami jakie chcieliby oglądać mężczyźni to National Geographic Channel (40%), TVN 24 (31%), Kino Polska (29%), Eurosport (29%). Kobiety z kolei oprócz Discovery Channel najchętniej oglądałyby TVN Style (36%), National Geographic (29%), Ale Kino+ (21%), AXN (21%).

Widzowie cyfrowej telewizji naziemnej nie są skłonni płacić za rozszerzoną ofertę. Zaledwie 27,6% badanych zadeklarowało możliwość płacenia za dodatkowe kanały.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje