Nowa TV - start już 9 listopada. Co w ramówce?

Już 9 listopada na ósmym multipleksie zostanie uruchomiony kanał Nowa TV. Jest to drugi po Zoom TV kanał uruchomiony na najnowszym multipleksie. Co znajdzie się w ramówce nowego kanału?

 

Wizytówką Nowa TV ma być pasmo publicystyczne tworzone głównie przez dziennikarzy, którzy po zmianie kierownictwa odeszli z TVP, m.in. Jarosław Kulczycki, Beata Tadla, Marek Czyż.

Codziennie o 18:30 emitowany będzie program informacyjny "24 godziny online" prowadzony przez dwójkę dziennikarzy na zmianę (Marek Czyż, Joanna Dunikowska, Jarosław Kulczycki oraz Beata Tadla). Pod koniec dnia jeden z nich poprowadzi program publicystyczny "Tu i teraz". Poza tym, w sobotę nadawany będzie program publicystyczny Marka Czyża - "Proste pytanie", a w niedzielę "Teraz ja" Tomasza Sekielskiego.

Prawdziwą sensacją może okazać się emisja serialu "Moda na sukces", który pomimo stałej publiczności został po 20 latach zdjęty anteny TVP1. Nowa TV emitować będzie kultową serię od momentu, w którym przestała go nadawać telewizja publiczna, czyli od odcinka 6048. Serial będzie można oglądać o 19:30, będzie więc konkurencją dla "Wiadomości" w TVP. 

Ponadto Nowa TV pokazywać będzie wyprodukowane przez TVP polskie seriale „Ratownicy” z Bogusławem Lindą i „Determinator”. Z zagranicznych pozycji stacja kupiła m.in. „Dynastię Tudorów”, serial kryminalny „Detektyw Cain”, stworzony przez Luca Bessona serial „No limit” i "Transporter" czy telenowelę brazylijską „Avenida Brazil - Zranione uczucia”.

W listopadowej ofercie seriali znajdzie się także produkcja własna „Redakcja. Dział Śledczy” z gatunku docu script. Serial ukazuje pracę działu śledczego gazety codziennej w odkrywaniu sprawców przestępstw.

Na antenie nie zabraknie także produkcji dokumentalnych oraz poradniczych.

Aby odbierać Nowa TV należy wyszukać w odbiorniku Multipleks 8. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do pozostałych multipleksów nie jest nadawany w paśmie UHF lecz VHF, co dla niektórych widzów może wiązać się z koniecznością dokupienia anteny VHF.

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje