Antena naziemna pokojowa czy zewnętrzna?

W swojej pracy często spotykamy się z pytaniami o anteny pokojowe, które będą dobrze odbierały sygnał DVB-T. Klienci często skarżą się na posiadane przez siebie anteny i poszukują lepszego sprzętu. Osoby takie są niechętne montowaniu anten zewnętrznych zazwyczaj z powodu zarządcy budynków, który nie pozwala na przymocowywanie czegokolwiek do elewacji budynku, lub poszukują rozwiązań najprostszych, do których nie będzie im potrzebna pomoc instalatora. Czy antena wewnętrzna będzie odbierała tak dobrze jak zewnętrzna?

Comments ()

Czytaj więcej: Antena naziemna pokojowa czy zewnętrzna?

PROBLEM #4: Nie odbieram Multipleksu 8

Bez większych problemów udało Ci się "złapać" wszystkie trzy dotychczasowe multipleksy, ale nawet po przeskanowaniu na nowo kanałów nie możesz znaleźć MUX 8?  Powód może być bardzo prosty.

Comments ()

Czytaj więcej: PROBLEM #4: Nie odbieram Multipleksu 8

Niemieckie kanały DVB-T w Polsce

Wielu użytkowników cyfrowej telewizji naziemnej zastanawia się jak odbierać niemiecką telewizję naziemną w Polsce. Oczywiście na terenie naszego kraju nadajniki naziemne nadają tylko i wyłącznie kanały polskiej telewizji. Jednak mieszkańcy zachodnich regionów Polski, szczególnie tych w pobliżu granicy mają możliwość odbioru kanałów niemieckich z nadajników rozmieszczonych na terenie Niemiec.

Comments ()

Czytaj więcej: Niemieckie kanały DVB-T w Polsce

Co wybrać DVB-T czy kablówkę / platformę cyfrową? Czyli plusy i minusy naziemnej telewizji cyfrowej.

Jak wskazują ostatnie badania około 30% Polaków ogląda wyłącznie cyfrowe kanały naziemne, czyli nie korzysta z usług płatnych platform cyfrowych i kablówek. W codziennej pracy obserwujemy, że wciąż wiele osób nie za bardzo zna ofertę DVB-T lub nie potrafi się zdecydować na wybór najbardziej optymalny dla siebie. W tym artykule przedstawimy więc plusy i minusy cyfrowej telewizji naziemnej, które być może pomogą czytelnikom w podjęciu najlepszej dla siebie decyzji.

Comments ()

Czytaj więcej: Co wybrać DVB-T czy kablówkę / platformę cyfrową? Czyli plusy i minusy naziemnej telewizji cyfrowej.

Jak wyszukać kanały naziemne w telewizorze i dekoderze DVB-T (FILM)


Skanowanie kanałów należy wykonać po każdej zmianie parametrów nadawania np. przy pojawieniu się w ofercie nowych kanałów naziemnych. Jest to operacja bardzo prosta i nie wymaga na pewno wzywania "speca". Czasami jednak dostajemy telefony od klientów, w których proszę o przysłanie montera do przeskanowania kanałów. Jak się więc okazuje, dla niektórych jest to ciągle "wiedza tajemna". Prezentujemy więc krótkie filmiki przedstawiające przeprowadzenie wyszukiwania kanałów krok po kroku.

Comments ()

Czytaj więcej: Jak wyszukać kanały naziemne w telewizorze i dekoderze DVB-T (FILM)

Instalacje antenowe w budynkach wielorodzinnych a przepisy

Warunkiem koniecznym do spełnienia w celu oglądania cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T jest dostarczenie sygnału telewizyjnego. Mieszkając w domu jednorodzinnym musimy więc zaopatrzyć się w antenę naziemną. Jak wygląda jednak sprawa w przypadku domów wielorodzinnych? Czy mamy prawo założyć antenę na elewacji, która jest częścią wspólną? Czy wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek dostarczyć sygnał telewizyjny do naszego mieszkania?

Comments ()

Czytaj więcej: Instalacje antenowe w budynkach wielorodzinnych a przepisy

PROBLEM #3: Brak jakichkolwiek kanałów telewizji naziemnej DVB-T

Ekstremalny przypadek, w którym nie odbierasz dosłownie żadnych kanałów DVB-T może mieć wiele przyczyn poczynając od braku nadawanego sygnału przez operatora, na uszkodzeniu sprzętu kończąc. Zacznijmy jednak od tych najbardziej prawdopodobnych.

Comments ()

Czytaj więcej: PROBLEM #3: Brak jakichkolwiek kanałów telewizji naziemnej DVB-T

Jak ręcznie wyszukać kanały naziemne DVB-T

 

Najłatwiejszym sposobem wyszukiwania kanałów jest automatyczne skanowanie, które przeprowadza nasz telewizor lub dekoder DVB-T. Jednak w niektórych przypadkach, np. kiedy istnieje podejrzenie, że antena nie jest zbyt precyzyjnie ustawiona, zachodzi potrzeba ręcznego wyszukania kanałów. Ten artykuł wyjaśni Ci krok po kroku jak przeprowadzić taką operację.

Comments ()

Czytaj więcej: Jak ręcznie wyszukać kanały naziemne DVB-T

PROBLEM #2: Brak niektórych kanałów telewizji naziemnej DVB-T

Jeśli odbierasz tylko część kanałów naziemnych czyli Twój odbiornik (telewizor lub dekoder) wyszukuje tylko część z 21 polskich kanałów, które powinieneś odbierać, lub na części kanałów pojawia się komunikat „Brak sygnału” oznacza to, że albo Twoja antena jest nieprawidłowo ustawiona, albo niektóre kanały zmieniły parametry nadawania i trzeba je wyszukać na nowo. Zmiana parametrów (częstotliwości) nadawania jest częstym przypadkiem „znikania” kanałów, dlatego nie ma się od razu czym martwić.

Comments ()

Czytaj więcej: PROBLEM #2: Brak niektórych kanałów telewizji naziemnej DVB-T

PROBLEM #1: Obraz „pixeluje”, zrywa się lub zacina.

Jeżeli obraz „pixeluje” (na ekranie pojawiają się kwadraciki) lub zrywa się w większości przypadków nie jest to wina ani Twojego telewizora ani tunera, lecz zbyt słabego sygnału do nich dostarczonego. Często „pixelującemu” obrazowi towarzyszy chwilowy zanik fonii lub nawet całkowity brak odbioru i pojawienie się komunikatu „Brak Sygnału” – a to już oczywisty komunikat. Rzadziej przyczyną będzie awaria odbiornika (np. słaba głowica).

Comments ()

Czytaj więcej: PROBLEM #1: Obraz „pixeluje”, zrywa się lub zacina.

Dodatkowe informacje