TUNERY

Jeżeli nie posiadasz telewizora wyposażonego w tuner DVB-T2 zgodnego z H.265/HEVEC to najtańszym rozwiązaniem będzie dokupienie zewnętrznego tunera DVB-T2. Dzięki zastosowaniu takiego sprzętu, przy bardzo niskim koszcie zyskasz dostęp do wielu darmowych kanałów polskich w cyfrowej jakości.

Czytaj więcej: TUNERY

ANTENY

Jeżeli do tej pory bez problemu odbierałeś na swojej antenie kanały telewizji naziemnej DVB-T, to nie powinno być powodów do jej wymiany. Jeśli jednak Twoja antena nie radzi sobie z odbiorem kanałów DVB-T2 lub jeśli odbiera jedynie w paśmie UHF, to warto wymienić ją na taką, która odbiera kanały zarówno w paśmie UHF jak i VHF, tak aby uzyskać dostęp do pełnej oferty kanałowej w tym MUX-8 (TVP Kultura HD, TVP Rozrywka, Metro TV, Zoom TV, Nowa TV, WP1) nadawanym właśnie w paśmie VHF.


Pamiętaj, że anteny zewnętrzne zapewniają lepszy odbiór niż anteny wewnętrzne. Jeśli więc mieszkasz w dużej odległości od nadajnika lub w warunkach, które utrudniają odbiór sygnału, lepszym rozwiązaniem będzie antena zewnętrzna.

Czytaj więcej: ANTENY

Dodatkowe informacje